Geoblog.pl    Eris    Podróże    Sierpniowy Paryż (2012)    Wersal

Wersal

Francja
Francja, Versailles

Latem do Wersalu warto udać się w niedziele lub w święta. Co prawda musimy wtedy zapłacić 7 euro za wstęp do ogrodów ale za to można podziwiać czynne fontanny. Dlatego pojechaliśmy tam w święto 15 sierpnia. Ogrody są ogromne a fontanny przepiękne - my spędziliśmy tam kilka godzin.Postanowiliśmy też zwiedzić sam pałac. Musieliśmy odstać ponad godzinę w kolejce a potem przeciskać się przez ogromny tłum. Trochę to przeszkadzało w zwiedzaniu.

Do Wersalu łatwo można dojechać pociągiem RER C5. Należy jednak pamiętać, żeby wykupić dodatkowy bilet bo to już dalsza strefa. Bilet taki łatwo kupić w każdym biletomacie wpisując nazwę stacji końcowej: Versail-les-Rive Gauche.

Wieczorem pojechaliśmy do centrum Pompidou. To jedno z moich ulubionych muzeów. Ma bardzo ciekawe zbiory sztuki współczesnej.
Z dachu jest tam ciekawy widok szczególnie o zachodzie słońca.

Później zaopatrzeni w szampana pojechaliśmy pod wieżę Eiffla uczcić 520 czwartków razem. Pod wieżą jest ogromny trawnik na którym do późna w nocy można siedzieć i raczyć się przyniesionymi lub zakupionymi napojami. Co ciekawe kolejka do wejścia na wieże nie była wcale taka długa. My jednak postanowiliśmy tę atrakcje zostawić na następny raz.

pamar
pamar - 2013-12-14 13:01
520 czwartków razem to bardzo ważna okazja :) Ciekawe gdzie pojedziecie aby uczcić 600 poniedziałków razem? :)
Super zdjęcie wieży z butelką szampana.

Eris
Eris - 2013-12-14 15:00
Czwartki są ważne bo w czwartek wzieliśmy ślub :)

zula - 2014-02-17 14:18
Bardzo podoba mi się Uroczysty Czwartek- Życzę wszystkiego najlepszego... i tysięcy...tysięcy czwartów na wspólnej drodze życia!

Eris
Eris - 2014-02-17 21:10
Dziękuję bardzo, teraz to już mamy 600 czwartków za sobą :)

Zasoby: 193 wpisy193 26 komentarzy26 379 zdjęć379 0 plików multimedialnych0

02.09.2018 - 15.09.2018