Geoblog.pl    Eris    Podróże    Majorka 2012    Sa Colobra

Sa Colobra

Hiszpania
Hiszpania, Sóller

W sobotę wybraliśmy się pociągiem do Soller a później statkiem do Sa Colobra.
Pociąg ma stacje początkową obok głównego dworca w Palmie na Plaça d'Espanya.
www.trendesoller.com/es/cms.php/horarios
Bilet w jedną stronę kosztuje 12.5 euro i nie należy się zniechęcać długą kolejką bo zakup idzie bardzo sprawnie.
Po dotarciu do Soller można przesiąść się na tramwaj jadący do Portu. Tramwaj czeka na pasażerów pociągu spokojnie mamy więc kilka minut na przesiadkę.
Jeśli nie mamy biletu łączonego można kupić bilet w tramwaju u konduktora - kosztuje 5 euro. Wystarczy grzecznie poczekać - konduktor sam do nas przyjdzie. Przejazd wąskimi uliczkami robi niezłe wrażenie.
W Porcie możemy kupić bilet na prom do Sa Calobra, pięknego miejsca które warto odwiedzić, skąd krótki spacer zaprowadzi nas do plaży i wąwozu Torrent de Pareis.
Koszt promu 25 euro w obie strony. tramuntana.info/transport.html
My do portu dotarliśmy tramwajem o 12.30. Udało nam się kupić bilet na prom wypływający o 13 z Portu i o 16.30 z Sa Calobra.
Z Port de Soller wróciliśmy do Palmy autobusem numer 211 - koszt 3 euro czas powrotu 30 minut. Jest to dobra alternatywa dla pociągu i tramwaju (które są trochę przereklamowane) Autobusy odchodzą średnio co godzinę www.tramuntana.info/211.pdf
Może być tylko problem ze znalezieniem przystanku. W informacji turystycznej jest ładnie opisane jak dotrzeć do przystanku. Z portu zajmuje to jakieś 7 minut. Przystanek jest na ulicy Avinguda de l'Onze de Maig

mirka66 - 2013-10-14 20:10
Uwielbiam takie miejsca.