Geoblog.pl    Eris    Podróże    Jesienna Katalonia    Praca

Praca

Hiszpania
Hiszpania, Tarragona

Dwa dni pracy, przerywanej spacerami po Tarragonie.

Tarragona to bardzo stare miasto jej początki sięgają głębokiej starożytności. Pierwotnie osiedlili się tu Iberowie, następnie Kartagińczycy. Tarragona słynie przede wszystkim z zabytków okresu rzymskiego. Rozległy kompleks archeologiczny Passeig Arqueològic jest główną atrakcją turystyczną miasta. Zebrane tu zabytki z czasów rzymskich stały się przyczyną wpisania Tarragony w 2000 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do naszych czasów dotrwały m.in. resztki starożytnych murów miejskich (także tych budowanych jeszcze przez Iberów), teatru, amfiteatru, dwóch forów rzymskich (prowincji i miejskiego), a także cyrku, na którym począwszy od I wieku p.n.e. urządzano wyścigi rydwanów, oraz rozległej nekropoli z okresu między III a VI w. n.e. (Wikipedia)

Jak widać warto poświęcić chociaż jeden dzień na zwiedzanie tego uroczego miasteczka.

Tarragona słynie też z ludzkich piramid budowanych przez Castellers. Niestety odbywa się to 24 czerwca w dzień św Jana. Dlatego ja musiałam się zadowolić oglądaniem pomnika upamiętniającego ten zwyczaj.

zula - 2014-02-17 14:24
Pomnik wspaniały!